Muş İli I. Kafile

        İçişleri Bakanlığımız tarafından hayata geçirilen Aydın Valiliği İl Sosyal Etüt ve Proje Müdürlüğünün koordinasyonunda hazırlanan “Biz Anadoluyuz Projesi” kapsamında, Muş İlimizden 15 yaş altı 180 öğrencimiz ziyaret etti.

Proje kapsamında, Muş ilimizden gelen öğrencilerimiz İzmir Adnan Menderes havalimanından 5 adet otobüse bindirilerek Kuşadası ilçesine getirildi.
Kuşadası Mahmut Esat Bozkurt İlkokulunda düzenlenen karşılama töreninde Aydın Valiliği Vali Yardımcısı Abdullah ASLAN, Muş Valiliği Vali Yardımcısı Alper ÇİFTÇİ, İl protokolü, Aydın ve Muş ili öğrencileri ile bir araya geldi. Proje ile Öğrenciler bir araya gelerek, birbirleriyle tanışmaları, görüşmeleri, kaynaşmaları ve ülkemizin geleceği konusunda hep birlikte güzel bir şekilde geleceğe bakmalarını sağlandı.
       İller arasında kültürel ve ortak değerlerin paylaşılması, kardeşlik ve huzura katkı sağlaması, gençlerin terör örgütlerinin istismarından ve kötü alışkanlıklardan uzak tutulmasının hedeflendiği projenin ilk etabında, Hayatlarında ilk kez uçağa binen öğrenciler, kentin tarihi ve kültürel yerlerini, müzeleri, doğal güzelliklerinin bulunduğu alanları gezdi, tekne turuna çıkan öğrenciler, mutlulukları gözlerinden okunuyordu.
           Sayın Valimiz Yavuz Selim KÖŞGER, Aydın’ın Söke ilçesi Doğanbey Köyü’nde yer alan Büyük Menderes Deltası Milli Parkı Ziyaretçi ve Tabiat Tanıtım merkezinde Muş İlinden gelen öğrenciler ile bir araya geldi. 2004 yılından beri ziyaret edilen bu merkezde, Büyük Menderes Deltası’nda yaşamış ve yaşayan hayvan türlerinin örnekleri öğrenciler tarafından ilgiyle incelendi. Sayın Valimiz Yavuz Selim KÖŞGER Muş ilinden gelen öğrencilerimizi burada ağırlamaktan büyük mutluluk duyduklarını, Efeler Diyarı Aydından ayrılırken, aydınımızın tarihi ve kültürel yerleri hakkında bilgi alarak dolu dolu ayrılacaklarını ifade etti.
             Gün sonunda ise konaklama için otele gelen öğrencilerimize Sayın Valimiz hediyeler takdim edildikten sonra oyun aktiviteleri ve animasyon gösterileri düzenlendi.19 Ekim 2017 tarihinde Muş Kafilesi İzmir Adnan Menderes Havalimanından tekrar Efeler Diyarında buluşmak üzere uğurlandı.